Valmieras vasaras teātra festivāls šogad norisināsies no 7. līdz 9. augustam.

"Jau aprīlī nācām klajā ar ziņu, ka festivāls notiks, vienalga, kādi būs apstākļi. Tas ir mans ieskats: teātris ir dzīvā māksla un dzīvai mākslai ir jāreaģē dzīvi, kamēr vien ir tāda iespēja," sarunā raidījumā Kultūras Rondo norāda festivāla direktors Reinis Suhanovs.

"Es teicu festivāla dalībniekiem strādājiet, veidojiet izrādes, sliktākajā gadījumā taisīsim festivālu bez skatītājiem ar pirmizrādi skatītājiem pēc gada. Tam procesam, kas ir teātris, ir janotiek visu laiku. Pat ja tas ir samazināts process, ir jāatrod veidi, kā ar pusklibu kāju ir saikne ar skatītāju, ar pilsētu, ar vietām, citam ar citu ir jāuztur," uzskata Suhanovs.

Šovasar Valmieras vasaras teātra festivāls notiks atbilstoši pandēmijas krīzes apstākļiem valstī un pasaulē. Rūpēs par skatītāju un pasākuma veidotāju drošību un veselību radošais darbs pie programmas satura turpinās, rēķinoties ar dažādiem scenārijiem – gan situāciju, kad iedzīvotāju pulcēšanās festivāla laikā būs atļauta, gan tādu, kurā skatītāju klātbūtne būs ierobežota vai nebūs iespējama vispār.

"Festivāls šogad būs ļoti mazs, tāpēc arī biļešu tirdzniecību turam uz pauzi. Nākamā nedēļā izziņos programmu un arī sāksies biļešu tirdzniecība. Protams, sēdvietas uz katru izrādi būs krietni samazinātas. 20 -30% no tā, kas bijis iepriekš," skaidro Reinis Suhanovs.

Par saviem iestudējumiem festivālam stāsta režisori Inga Tropa un Elmārs Seņkovs.