Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais klausītāju vērtējumam nodevis Jēkaba Jančevska un Ineses Zanderes jaundarba “Koki” videoklipu, tādejādi arī ieskandinot 2020. gada koncertsezonas turpinājumu.

Ar videoklipa “Koki” prezentāciju Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” atsāk 2020. gada sezonu. 31. jūlijā notiks Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “Rīgas Doms 2020: Garīgās Paralēles / Anglija”, kur kopā ar ērģelnieku Aigaru Reini un instrumentālistiem koris izpildīs angļu komponistu darbus. Arī šogad VAK “Latvija” un diriģents Māris Sirmais turpina tradīciju – 23. Starptautisko Garīgās mūzikas festivālu, kas klausītājus Rīgā priecēs no 18. augusta līdz 5. septembrim. 

Par Valsts akadēmiskais kora “Latvija” sezonas iecerēm Kultūras Rondo saruna ar kora galveno diriģentu Māri Sirmo un kora direktoru Māri Ošleju.

Māris Sirmais atklāj, ka tapis ne tikai Jēkaba Jančevska un Ineses Zanderes jaundarba video, bet drīzumā gaidāms arī Raimonda Tigula un Noras Ikstenas darba video. Skaņu materiāls jau ierakstīts.

Šobrīd koris strādā mazās grupās.

„Tas dubulto manu slodzi, bet dziedātājiem atvieglo dzīvi, jo nav tik intensīva slodze balsij ikdienas ritumā, bet atdeve un koncentrēšanās, kas ir mēģinājumā, ir ar citu procentuālu piedevu,” vērtē Māris Sirmais.

Viņš arī uzskata, ”ja gribi kā dārgakmeni pulēt kolektīvu, īpaši, ja runājam par lielu kolektīvu, kvalitāte kopīgi aug brīdi, kad notiek kamermuzicēšana”.

„Ja lielam kolektīvam, kā mums, uzdevums ir kalpot lielas muzikālas formas apjomiem, kur vajadzīgs liels sastāvs, šis laiks un šāds stils – muzicēt dubultkvartetos, vai kā šobrīd, kad esam 23-24 cilvēki mēģinājumā, tas ļoti mobilizē katru. Man kā diriģentam ir patīkami strādāt, jo tu jūti to atdevi, spriedzi labā nozīmē no katra cilvēka, vai tas attiecas uz muzikālu sniegumu, vokālu sniegumu, saturisku vai māksliniecisku sniegumu,” atzīst Māris Sirmais.