Latvijas Nacionālā enciklopēdijas drukātais Latvijas sējums un digitālā forma - pašreizējā situācija un attīstības ceļš. Kultūras Rondo studijā izvaicājam Nacionālās enciklopēdijas redakcijas vadītāju Valteru Ščerbinski un redkolēģijas darbinieces – teksta redaktori Santu Jērāni un ilustrācijas redaktori Asnāti Rībenu.

“Latvijas Nacionālā enciklopēdijas mērķauditorijas būtiska daļa ir skolēni un studenti, jādomā, lai viņi var pirms nodarbības vai pārbaudījuma ātri telefonā paskatīties,” enciklopedija.lv papildināšanas principus skaidro Valters Ščerbinskis.

“Īsā laikā tieši tas, kas nepieciešams “skolās somā", būs pieejams,” turpina Ščerbinskis.

Viņš skaidro, ka galvenais saturs, uz kuru orientējas, papildinot enciklopēdiju, ir lielās lietas – nozares, piemēra, socioloģija, literatūra, mūzika u.c.

“Tad ir lielākās parādības un lietas, kas varētu būt ar to saistītas un tad Letonika - ar Latviju saistītais, ko tieši šobrīd intensīvi sākam. Mums ir Rainis, Aspazija, “Zaļā zeme” pasūtīta,” skaidro Ščerbinskis.

Šobrīd vietnē enciklopedija.lv ir pieejami vairāk nekā augstas kvalitātes 900 raksti un to skaits pakāpeniski pieaug.

"Apzināmies, ka visu uzreiz nevar un nevarēs atrast. Vai alternatīva būtu, ka 10 – 15 gadus strādātu un tad atvērtu?" jautā Ščerbinskis.

Santa Jērāne skaidro, ka šobrīd top vairāki šķirkļi saistībā ar tēmu – demogrāfija. Drīzumā būs arī par sabiedriskajām attiecībām un fiziku.