Jau devīto reizi Kārļa Kazāka iniciatīvas pārņemti mūziķi, aktieri un līdzbraucēji min pedāļus un maina mūziku pret naktsmājām. Šovasar Velomūzika izvēlējusies savus ceļus un takas meklēt Latgalē. Līdz šim Velomūzika ir pieveikusi vairāk nekā 4000 kilometrus pa Latvijas attālākajiem novadiem, izvēloties mazākos ceļus un aizaugušākās takas, kas ved uz visskaistākajām vietām un notikumiem. Pa šo laiku piedzīvoti vairāk nekā 60 koncerti un naktsmāju vietās. Stāsts par to, kas piedzīvots Latgalē, kas liek muzikantiem doties šādā pasākumā un kā to sagaida vietējie iedzīvotāji.

Kūkas, Dieviņi, Rāksala, Marģitava, Zablūdnīki, Kozupi,  Soleimi, Ierzeļova – tās ir tikai  dažas no vietām Latgalē, kurās, minot velosipēda pedāļus,  šajās dienās iegriežas  Velomūzikas dalībnieki.

It kā speciāli,  bet  tomēr  nejauši, tieši te pašā pierobežā – Krāslavas novada  Indras pagasta mākslas un mūzikas skolas koridorā, mēģinot pirms koncerta, sastopu velomūzikas idejas autoru Kārli Kazāku ar saviem ceļabiedriem un muzikantiem. Rit jau ceturtā  velomūzikas diena, taču muzikanti, saulē iedeguši, nedaudz noguruši, bet laimīgi, dienas vairs neskaita, dalās redzētajā un piedzīvotajā.