Ivara Šteinberga dzejoļu krājums “Jaunība” ir veltījums autora paaudzei, kas uzaugusi 21. gadsimta sākumā.

Katra no trim grāmatas nodaļām atbilst savai jaunības pieredzes šķautnei: pirmā ir par sniegšanos pēc pārspīlētām radošajām ambīcijām, otrā apspēlē draudzības un atvērtās pasaules tēmas, bet trešā veltīta intimitātes meklējumiem. Vienlaikus katra nodaļa atbilst savam rakstības veidam: pirmā – antīkās epikas stilizācija, otrā izmanto konceptuālās rakstības paņēmienus (citēšanu) un avangarda literāro strāvojumu estētiku, bet trešā veidota kā dzejprozas cikls.

Kultūras rondo saruna ar Ivaru Šteinbergu.

Ivars Šteinbergs, uzklausot raidījuma vadītāja domas par krājumu, atzīst, ka ir gandarīts, jo ir nostrādājis viens no mērķiem nerakstīt par vienu konkrētu izolētu jaunības situāciju, bet padarīt šīs it kā unikālās situācijas universalizējamas, tādas, kuras ir interesanti lasīt jebkuram.

"Šī grāmata nav primāri par lietām, kas ar mani notika, tas ir tāds aizplīvurots veltījums kultūrtelpai, kas bija aktuāla un svarīga man pusaudža vecumā un agrajos divdesmitajos, kura bieži vien nebija saistīta tieši ar 21. gadsimta kultūras reālijām. Drīzāk tā ir mūzika no klasiskā roka un plašs laikmeta griezums literatūrā," atzīst Ivars Šteinbergs.

Ivars Šteinbergs (1991) – dzejnieks, atdzejotājs. 2017. gadā saņēmis Fulbraita stipendiju un 2018. gadā Ņujorkas štata universitātē Bingemtonā (ASV) ieguvis maģistra grādu salīdzinošajā literatūrzinātnē. Studē doktorantūrā Latvijas Kultūras akadēmijā. 2020. gadā klajā nācis viņa debijas dzejas krājums "Strops" ("Neputns"), kas 2021. gadā nominēts Latvijas Literatūras gada balvai debijas kategorijā un ieguvis 2021. gada Dzejas dienu balvu un Ojāra Vācieša prēmiju.

Krājuma redaktors ir Artis Ostups, korektore Juta Ance Ķirķis, ilustrators Reinis Gailītis, dizaina un maketa autore – Estere Betija Grāvere. Izdevis apgāds "Neputns".