12. novembrī kinoteātrī “Splendid Palace” notika Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” apbalvošanas ceremonija. Tika pasniegtas balvas 24 kategorijās, ieskaitot atsevišķu kategoriju labākajai studentu filmai. Ceremonijas tēma šogad bija “Lielais Kristaps izmeklē”.

Par gada labāko pilnmetrāžas filmu atzīta režisora Jura Kursieša filma "Oļegs", bet labākā spēlfilmas režisora balvu saņēma Jānis Ābele par filmu "Jelgava '94". Visbiežāk uz skatuves kāpa filmas “Jelgava '94” veidotāji. Kopumā filma saņēma septiņas balvas. Ar visu laureātu vārdiem var iepazīties balvas mājaslapā.

Raidījumā Kultūras Rondo emocijas un ieraksti pēc Nacionālās kino balvas „Lielais Kristaps” pasniegšanas ceremonijas. Ekspertu viedokļi par Latvijas kino industrijas attīstību. Raidījuma viesi: kinozinātniece Zane Balčus, komponiste Lolita Ritmane, portāla “Kinoraksti” redaktore Elīna Reitere un kinokritiķis Aivars Madris.

Raidījuma viesi atzinīgi vērtē aizvadīto ceremoniju, bet par Latvijas kino nākotni runā piesardzīgi, lai arī šobrīd mūsu kino piedzīvo uzplaukumu.