“Vienpadsmitajā vienpadsmitos” – tas ir viens no tiešsaistes notikumiem Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) valsts svētku programmā. Par muzeja darbību digitālajā vidē un neparastākajiem Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru stāstiem Kultūras rondo saruna ar vēsturniekiem: LNVM direktora vietnieku zinātniskajā darbā Tomu Ķikutu un LNVM Numismātikas nodaļas pētnieku Arni Strazdiņu.

11. novembrī plkst. 11 Latvijas Nacionālais vēstures muzejs aicina pieslēgties tiešrādes pasākumam “Vienpadsmitajā vienpadsmitos”, kas turpinās muzeja tradīciju ik gadu izlikt apskatei vienīgo pilno Lāčplēša Kara ordeņa komplektu (I, II un III šķiru), tikai šogad neierastākā – videotranslācijas formātā no muzeja krātuvēm Pulka ielā, kur vairāk nekā 1 000 000 unikālu vēstures priekšmetu vidū tiek glabātas arī Neatkarības kara liecības.

Vedot ieskatā pa LNVM krājuma telpām, Lāčplēša Kara ordeņu un citu ar tiem saistītu priekšmetu uzglabāšanas vietām, muzeja Numismātikas nodaļas vadītāja Anda Ozoliņa un pētnieks Mārtiņš Vāveris stāstīs par ordeņa idejas rašanos, dažādajām Lāčplēša dienas tradīcijām un rituāliem, to mainīgumu laika gaitā.

Tiešrādes ilgums: aptuveni 30 minūtes, tai varēs seko muzeja "Facebook" kontā.

Savukārt pētnieks Arnis Strazdiņš ir sagatavojis priekšlasījumu “11 lietas, kas jāzina par Lāčplēša Kara ordeni, tā kavalieriem un Lāčplēša dienu”.