Liepājas teātrī tapis laikmetīgā teātra darbs - iestudējums „Dēmōns”. Režisors Viesturs Meikšāns radis mūsdienīgu skatuves versiju Mihaila Ļermontova poēmai „Dēmons”. Iestudējumam ir divi lieli stūrakmeņi – mūzika, ko komponējis Matīss Čudars, un vizualitāte, kas Monikas Pormales ziņā. Galvenās lomas atveido Anete Berķe un Egons Dombrovskis. Izrādes dramaturgs ir Evarts Melnalksnis.

Dramatizējumam izmantots Jāzepa Osmaņa tulkojums.

Krievu literatūras klasiķa Mihaila Ļermontova poēma „Dēmons”, kas pirmoreiz pilnībā izdota pēc autora nāves 1857.gadā, stāsta par izraidīto eņģeli, kurš spiests pavadīt savu esību vientulībā un naidā, līdz negaidot iemīl skaisto meiteni Tamāru, ir iedvesmojusi daudzus, tā pārtopot dažādos mākslas darbos. Liepājas teātra izrāde „Dēmōns” sākas ar mūsdienīgu vidi, kur sieviete rosās ap kopētāju, un lasa... Ļermontovu.

Iestudējuma māksliniece Monika Pormale radusi strādāt ar starptautiskiem un ļoti vērienīgiem skatuves projektiem, šoreiz māksliniece sauc un sauc izrādē iesaistītos, ar kuriem sadarbojas pirmo reizi, pirmo reizi strādā arī Liepājas teātrī.

Mūzika iestudējumā ir visu laiku klātesoša, tās autors Matīss Čudars. Izrādē visu laiku klātesošs ir laikmetīgās džeza mūzikas trio „Auziņš - Čudars - Arutyunyan”.

Lomās iejūtas arī Liepājas Universitātes aktierkursa 4. kursa studenti, kas palīdz meklēt atbildi uz jautājumu „Kas ir dēmons?” šodien.