Viļakas novada folkloras kopai „Upīte” iznācis jauns mūzikas albums „Ryugts”. Albuma dziesmas ir par mīlestību, par cerību un precību laiku. Šis ir folkloras kopas jau trešais albums. Albuma nosaukums atspoguļo kāzu tradīciju, kad viesi jaunajam pārim sauc „Rūgts”. Folkloras kopas vadītājs Andris Slišāns jokojot saka, ka viņu mērķis ar dziesmām mudināt cilvēkus veidot ģimenes ar bērniem.

Jaunajā folkloras kopas albumā dzirdamas 14 dziesmas par mīlestību, cerību laiku un precībām. Dziesmas, kuras savulaik dziedājuši un spēlējuši Upītes puses dziedātāji un muzikanti. Darbs pie albuma izveidošanas nav bijis viegls, vairāk nekā gadu viss tika likts kopā, lai balsis un mūzika skanētu labi. Albumā atlasītais materiāls nebūt nav tik viegli izdziedams, jo vienā dziesmā var būt gan ļoti zemas, gan ļoti augstas notis, kuras jāspēj vienlīdz spēcīgi izpildīt.

Šis ir folkloras kopas jau trešais albums, pirmais - "Vysi ļauds breinovuos” - tika prezentēts 2015.gadā, kad klausītāji uzteica folkloras kopu par dziesmās dzirdamo Ziemeļlatgales tradicionālo dziedāšanu pusbalsī. Jaunajā albumā dziedāšana pusbalsī dzirdama vien nedaudz. Otrais albums „Dzīduot muoku, doncuot muoku” iznāca 2016.gadā, tas bija dubuldisks ar dziesmām un Ziemeļlatgales rotaļu un danču pamācībām.

Šobrīd no jaunā diska gan klausītājiem, gan arī pašiem folkloras kopas dalībniekiem dziesma „Lai zaļoj jauneiba” kļuvusi par vienu no mīļākajām un arī ir visvairāk spēlētākā.