Un Francija pacelsies kā Fēnikss no pelniem, jo pareģots, ka to  glābs meitene no vienkāršās tautas - Žanna. "Žanna d'Arka" savu skatuves dzīvi sākusi arī Dailes teātrī Kārļa Lāča, Jāņa Elsberga, Evitas Mamajas mūziklā. Izrādes režisors Dž. Dž, Džilindžers. Pirmizrādes dienā Kultūras Rondo studijā par iestudēto mūziklu saruna ar  izrādes radošo komandu: komponistu Kārli Lāci un dzejas autoru Jāni Elsbergu. Ierakstos dzirdēsit arī galvenās lomas atveidotājas Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu un Ievu Segliņu.

Simtgadu karš starp Franciju un Angliju ir ilgākais karš cilvēces vēsturē. Francija slīkst asinīs, tauta ir zaudējusi cerības, un valsti var glābt vienīgi brīnums. Taču ir pareģots, ka Franciju izglābs Lotringas jaunava - meitene no vienkāršās tautas. Dūja kļūs par ērgli, krusts - par zobenu, un Francija pacelsies kā Fēnikss no pelniem. Žannai ir pavisam maz laika, lai piepildītu savu likteni. Viņu sauc Dieva balss. Viņa izies cauri ugunij un paliks ļaužu sirdīs uz laiku laikiem.

500 gadus pēc nāves 1920.gadā Romas katoļu baznīca iecēla Žannu d'Arku svēto kārtā. Leģenda vēsta, ka viņas sirdi uguns nav skārusi - tā vēl joprojām pukst par Franciju un pukstēs mūžīgi.