Aprīļa pēdējās dienās tika atklātas vairākas jaunas izstādes. Tai skaitā Svētā Pētera baznīcā Jura Ģērmaņa personālizstāde „Izjustais un paveiktais”, galerijā „Bastejs” atklātas divas izstādes – Zanes Balodes jaunākie ar zīmuli tapušie darbi ekspozīcijā “Tīklojums” un Irēnas Lūses darbu retrospekcija “Pāri”, kuros tango noskaņas. Arī Robertam Koļcovam jauna izstāde „Sienāža dziesmu gaidot” galerijā „Putti”.

Jura Ģērmaņa personālizstādes „Izjustais un paveiktais” atklāšana pulcēja daudzus mākslinieka draugus, viņa mākslas cienītājus, kā arī modeļus, kuru portreti skatāmi šajā izstādē. Juris Ģērmanis ir viens no savas paaudzes pazīstamākajiem māksliniekiem, joprojām aktīvs, gleznojot gan portretus, gan dodoties plenēros. Izstādē skatāmi darbi, kas tapuši pēdējo gadu laikā, tostarp senākas ainavas un portreti no muzeju krājumiem.

Tikmēr galerija „Bastejs” aicina uz divām jaunām izstādēm. Galerijas centrālajā daļā skatāma Zanes Balodes izstāde „Tīklojums”, savukārt dziļākajā daļā Irēnas Lūses darbi, kurus vieno nosaukums „Pāri”.

Zane Balode beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Glezniecības nodaļu, papildinājusi zināšanas Porto universitātē, sarīkojusi vairāk nekā 10 personālizstādes. „Tīklojums” ir Zanes otrā izstāde galerijā „Bastejs”. Tikai tituldarbam ir nosaukums „Pinumā”, visi pārējie darbi iekļaujas kopējā izstādes tēmā „Tīklojums”.

LMA Glezniecības nodaļas asociētā profesore Irēna Lūse ir viena no spilgtākajām pasteļa un akvareļglezniecības meistarēm Latvijā. Viņas izstāde „Pāri” ir kā krāsains papildinājums galerijas kopējā noskaņā.

Grafiķa Roberta Koļcova personālizstāde „Sienāža dziesmu gaidot” iemitinājusies galerijā „Putti”. Izstādes pamatu veido četras gleznas, kas ir cikls par citronu, trīs citrona stādi arī puķupodos uz palodzes un, kā izrādās, divi no tiem ir paša mākslinieka audzēti. Izstādē vēl nelielas skulptūras un mazāka izmēra darbi.

Arī Mūkusalas mākslas salonā pašlaik skatāmas divas izstādes, vienā no tām skatāmi Jura Poikāna pirms 20 gadiem ilustrēti notikumi un konkrēti politiski personāži, kas tajos piedalījušies. Daudzi no tiem aizvien ir aktīvi politiskās dzīves dalībnieki. Laika nogrieznis, kopš tapuši eksponētie darbi, ir lielisks atsaites punkts, lai paskatītos uz notikušo bezkaislīgi, vienlaikus atceroties notikumu kontekstu.