Kā varam raksturot aizvadīto teātra sezonu, pārskatot gada balvas teātrī „Spēlmaņu nakts” pretendentu sarakstu, kas tapis, skatoties vairāk nekā simts sezonas jauniestudējumu? Pie kādiem secinājumiem nonākusi žūrija, kam vērību pievērsuši žurnālisti, skaidrojam Kultūras rondo studijā sarunā ar teātra kritiķiem - "Spēlmaņu nakts" žūrijas priekšsēdētāju Edīti Tišheizeri un Tomu Čeveru, kas strādāja arī šajā žūrijā, bet jaunajā ir žūrijas priekšsēdētājs, un žurnālisti Andu Buševicu, kura ir cītīga izrāžu skatītāja un vērtētāja.

Raidījumā skan arī fragmenti no Laimas Slavas ierakstiem.

29. septembrī Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) rīkotajā preses konferencē nosaukti 2021./2022. gada sezonas gada balvas teātrī "Spēlmaņu nakts" pretendenti 13 kategorijās. Vislielāko skaitu nomināciju – kopā 18 – saņēmis Valmieras Drāmas teātris un šajā teātrī izrādes radījušie mākslinieki. Savukārt izrāde, kas izceļas ar vislielāko nomināciju skaitu, ir Dailes teātra iestudējums "Rotkho" – darbs žūrijas novērtējumu izpelnījies 11 reižu.

"Spēlmaņu nakts" ceremonija šogad norisināsies 23. novembrī Dailes teātrī. Tiešraidē tai līdzi varēs sekot arī Latvijas Radio.