Dzejniekam Aivaram Neibartam, dēvētam arī par Ņurbuli, šodien, 5.decembrī, apritētu 80. Pieminot autora devumu latviešu literatūrā, laista klajā grāmata „Zum, zum, dzejniek!”, kuru sastādījusi Ņurbuļa dzīvesbiedre Sarmīte Neibarte.

Kā atzīmē Uldis Bērziņš: „Šellijs esot teicis: „Dzeja atbīda priekškaru, kas slēpis pasaules skaistumu, un pazīstamas lietas pārvērš nepazīstamās.” – Tas tak ir, ko vislaik darīja Aivars Neibarts: vērst pasaules lietas citādas, savādas”.

Kultūras Rondo devās uz grāmatas atklāšanas svētkiem un ieklausījās gan laikabiedru atmiņās, gan dzejā.

Grāmatā „Zum, zum, dzejniek!”, kas veltīta dzejniekam Aivaram Neibartam, iekļauti Noras Ikstenas, Ulda Bērziņa, Gunta Pilsuma, Liānas Langas un citu laikabiedru pārspriedumi un atmiņu stāsti, tāpat arī plašs klāsts ar veltījumu dzejoļiem. Apkopojuma atvēršanas svētki norisinājās Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgas Grāmatu svētku ietvaros.

Atmiņas dalās izdevniecības „Pētergailis” vadītāja Ingūna Cepīte, grāmatas redaktors, literatūras kritiķis un rakstnieks Guntis Berelis, literatūrzinātnieks, dzejnieks Māris Salējs un grāmatas sastādītāja, dzejnieka dzīvesbiedre Sarmīte Neibarte.