1.septembrī pirmo skolas dienu atzīmē ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā un Igaunijā. Līdzīgi kā pie mums, arī kaimiņvalstīs par drošības pasākumiem un mācību procesa organizēšanu pamatā lemj skolas un pašvaldības. Tomēr kaimiņvalstu ministrijas ar ieteikumiem bijušas skopākas nekā Izglītības un zinātnes ministrija Latvijā.

Kā zināms, šogad ir īpaši jādomā par skolēnu drošību. Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija sarūpējusi trīs scenārijus un ieteikumus, lai skolu vadībām un pašvaldībām mācību procesu organizēt būtu vieglāk. Lai arī sākotnēji šķiet, ka kaimiņvalstīs situācija ir līdzīga – ir zināmas atšķirības.

Lietuvas skolās mācības atsāksies klātienē – dažviet ar attālinātiem elementiem, Latvijas Radio noskaidroja Lietuvas Izglītības, zinātnes un sporta ministrijā. Īpaša valdības regulējuma mācību darbam neesot. Neskatoties uz to, jādomā, kā mazināt skolēnu kontaktu telpās. Tāpat – ja nav iespējams nodrošināt distanci, pedagogiem jālieto sejas maskas, stāsta ministrijas Pamatizglītības un vispārējās izglītības departamenta direktore Irena Raudiene.