Dejotāju kolektīvi aktīvi gatavojas Dziesmu un deju svētku skatēm, kas Rīgā sāksies marta sākumā. Šī gada lieluzveduma nosaukums ir „Mūžīgais dzinējs”. Un tajā piedalīsies vairāk nekā 15 tūkstoši dejotāju no visas valsts.

Tautas deju ansamblis „Vektors” ir visjaunākās A grupas kolektīvs. Divas reizes nedēļā jaunieši trenējas Ķīpsalā, RTU deju zālē, stingrā Dagmāras Bārbales uzraudzībā, kas ir kolektīva mākslinieciskā vadītāja un viena no Deju svētku virsvadītājiem. Lieluzvedumam „Mūžīgais dzinējs” A grupai ir jāsagatavo astoņas dejas.

Kopumā lieluzvedumā „Mūžīgais dzinējs” būs 32 dejas, ko radījuši 16 horeogrāfi dažādos laikos. Un katrā novadā vismaz vienu deju izvēlējās paši deju kolektīvi.

Novadu virsvadītāji jau sākuši skicēt laukuma zīmējumus. Sekojot tradīcijai, Daugavas stadionā iemirdzēsies krāšņas zīmes, kas stāstīs par katra novada dzīvi un vērtībām. Šogad programmā būs Rīga un vēl 5 novadu bloki, kuros pirmo reizi atsevišķi tiks parādīts Sēlijas novads. Līdz šim visa Augšzeme un Sēlija dejoja vai nu pie Latgales, vai pie Zemgales. Pēc pandēmijas tika veikta dejošanas nozares izvērtēšana, stāsta “Mūžīgā dzinēja” mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš.

Pieteikšanās dalībai Dziesmu un deju svētkos vēl turpinās. Tiek prognozēts, ka dejotāju skaits varētu būt 15-16 tūkstoši. Vienas dejas laikā uz laukuma atradīsies vairāki desmiti un pat pāri simtam kolektīvu, kuriem būs jāsadejojas dažu stundu laikā. Kā tas ir iespējams brīnās pat ilggadējais Deju svētku virsvadītājs Jānis Ērglis.