Jau tradicionāli augusta vidus ir laiks, kas pulcē ticīgos Aglonas svētvietā. Ik gadu 14. un 15.augustā te ierodas vairāki desmiti tūkstoši svētceļnieku ne vien no Latvijas, bet arī no citām valstīm. Šogad Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumu ietvaros arī Aglonas svētku norise un iespējas reliģiskos pasākumus apmeklēt klātienē būs krietni ierobežotas.

Katrā no galvenajiem svētku pasākumiem kā Tautas krustaceļā un galvenajā svēku misē, situācijai valstī nemainoties, piedalīties varēs līdz 3000 cilvēku, iepriekš savās draudzēs saņemot īpašas ieejas kartes, pārējie tiek aicināti pasākumiem līdzi sekot ar televīzijas un radio starpniecību, vai individuālu svētceļojumu ieplānot jebkurā citā laikā, tā kā svētvieta apmeklētājiem ir atvērta visu gadu.

Jau šobrīd ir skaidrs, pandēmija, kas šogad skārusi visu pasauli, ietekmēs arī Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkus Aglonā. Uzrunātie ticīgie Latgalē par gaidāmajiem ierobežojumiem svētku laikā izturas ar izpratni.

Aglonas svētki šogad varēs notikt saskaņā ar valstī noteiktajām epidemioloģiskās drošības prasībām. Un ņemot vērā noteiktos ierobežojumus, šogad svētvietu pasākumu laikā varēs apmeklēt ierobežots cilvēku skaits - līdz trīs tūkstošiem. Tomēr jāņem vērā - situācijai mainoties un valdībai pieņemot citus pulcēšanās ierobežojumus, tas ietekmēs arī Aglonas bazilikas rīkotos pasākumus. Arī svētku gaita Aglonā būs citādāka kā iepriekšējos gados.