Izšķirošu panākumu gūšanai Krievijas sāktajā karā Ukrainai nepietiks tikai ar rietumu piegādātajām raķešu artilērijas sistēmām. Tai vajadzīgas arī citas modernas ieroču sistēmas, vērtē Latvijas aizsardzības ministra padomnieks militārajos jautājumos, bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube.

Kā ziņots, Ukraina saņēmusi palīdzību arī no Latvijas – pašgājējhaubices un helikopterus. Kā Latvijas Radio norāda Graube, bruņotie spēki, sniedzot palīdzību, sabalansē pašu vajadzības ar palīdzības sniegšanas iespējām. Pie tam sniedzot militāro palīdzību Ukrainai, Latvijas spējas netiek novājinātas.

Latvija ir viena no valstīm, kas Ukrainai sniegušas apjoma ziņā visnozīmīgāko atbalstu attiecībā pret iekšzemes kopproduktu. Latvija Ukrainai ir piegādājusi ieročus un individuālo ekipējumu, bezpilota lidaparātus, sausās pārtikas uzturdevas, munīciju, prettanku ieročus un pretgaisa raķetes "Stinger" vairāk nekā 200 miljonu eiro apmērā.

Latvija ir viena no Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas dalībvalstīm, kuras apņēmušās palīdzēt Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju.