Smaida terapija – tā populārais aktieris Ģirts Ķesteris raksturo savu 60. jubilejas izrādi "Vīrietis, kurš gaida", kurai pirmizrāde būs tieši viņa dzimšanas dienā – 14.februārī.Izrādes pamatā ir speciāli viņam rakstīta Aivas Birbeles luga, ko iestudējis Gundars Silakaktiņš. Ģirts Ķesteris uz skatuves būs redzams saspēlē ar Leldi Dreimani vai Ēriku Egliju-Grāveli. Pirmizrāde būs Siguldā, bet pēc tam izrāde ceļos pa visu Latviju.

Ar Ģirtu Ķesteri un Leldi Dreimani tiekos dienā, kad viņiem ir horeogrāfijas mēģinājums un ar viņiem strādā horeogrāfe Inga Krasovska. Gaidāmajai izrādei būs īpaša kustību partitūra un tā būs arī muzikāla ar citātiem no dažādām populārām dziesmām. Bet visa pamatā – Aivas Birbeles speciāli Ģirtam Ķesterim rakstīta luga. Tā tapa pandēmijas laikā, kad dramaturģei zoom bija arī garas sarunas ar pašu aktieri.

"Zoom režīmā pie datora ekrāna es mēģināju ironizēt – kas man vispār raksturīgi, it īpaši šajā vecuma grupā – par kaut kādām dzīves epizodēm un dažādām situācijām, kuras kādā drāmā, seriālā vai kino tiktu uztvertas ļoti nopietni, bet šeit es to pasniedzu kā tādu universālu veidu skatītājam, proti, iepazīsti sevi caur smaidu! Ārstējies šādā veidā… Tāda smaida terapija vairāk."

Tas, ko viņš gaida, savā ziņā bija iešifrēts lugas pirmās versijas nosaukumā "Kaija uz pleca". Tā ir gan poētiska metafora, gan pavisam konkrēts reāls tēls.

Izrādes centrā būs mūžam dzīvais vīrieša un sievietes attiecību stāsts. Šim vīrietim gadīsies kāds piedzīvojums, kas liks pārvērtēt savu dzīvi, savas bijušās, esošās un arī nākotnes attiecības.

Ģirts Ķesteris uz skatuves būs saspēlē ar Leldi Dreimani vai Ēriku Egliju-Grāveli. Leldes skatījumā viņas atveidotā sieviete iemieso visas tās sievietes, kuras šīs lugas varonis dzīvē nav saticis.

Gundara Silakaktiņa iestudētās Ģirta Ķestera jubilejas izrādes "Vīrietis, kurš gaida" pirmizrāde būs tieši aktiera dzimšanas dienā, trešdien, 14.februārī Siguldas kultūras centrā "Siguldas devons", šo piektdien savukārt izrāde ceļos uz Liepāju, un pēc tam būs skatāma vēl astoņās Latvijas vietās.