Dailes teātrī nedēļas nogalē pirmizrādi piedzīvos iestudējums, kas balstīts uz vācu rakstnieka Ēriha Marijas Remarka vienu ievērojamākajiem romāniem „Trīs draugi”. Saglabājot oriģināldarba kodolu, izrādes režisors iestudējumā aktualizējis draudzības un nāves tēmu. Savukārt Latvijas Radio uzrunātie izrādes aktieri atklāj, ka šis Remarka darbs viņiem ir īpaši tuvs un ka iestudējums ir savijies arī ar viņu dzīvi. Lai gan izrāde sabiedrībai jau bija demonstrēta šovasar, teātra pārstāvji pauž, ka oficiālā pirmizrāde gaidāma šo sestdien.

Tas ir stāsts, kurā parādīts, ka par smagām dzīves situācijām un dažādiem sarežģījumiem var runāt viegli. Un tā ir kā rokasgrāmata cilvēkiem, kuriem šķiet, ka dzīvi radikāli mainīt nav iespējams. Bet īstenībā to var izdarīt. Tā par Dailes teātrī gaidāmo izrādi „Trīs draugi” izsakās režisors Regnārs Vaivars.

Iestudējums ir balstīts uz viņa lugu, kura savukārt ir uzrakstīta iedvesmojoties no pazīstamā vācu rakstnieka Ēriha Marijas Remarka romāna „Trīs draugi”. Kā vēsta darba nosaukums, tad tas ir stāsts par trim vīriem – Robertu, Gotfrīdu un Otto –, kurus saista tuva draudzība. Vaivars pauž, ka pirms pāris gadiem viņam radās ideja radīt stāstu par to, ka krīzes apstākļos vienīgais uz ko cilvēki var paļauties ir draugi.