Apvienojot LNT un TV3 ziņu redakcijas, darbu zaudēs apmēram 30 cilvēku – to intervijā Latvijas Radio apstiprina mediju koncerna „All Media Baltics” vadītājs Kristians Antings (Christian Anting). Taču viņš ir pārliecināts, ka līdz ar jaunas digitālās platformas attīstību jau pēc gada, pusotra, apvienotajā ziņu dienestā strādās vairāk cilvēku nekā līdz šim. Darbiniekiem sāpīgo sociālās aizsardzības jautājumu gan Antings komentē izvairīgi un nesola, ka turpmāk visus ņems darbā ar darba līgumiem, kā to aicinājušas žurnālistus pārstāvošās organizācijas.

Intervijā izskanējušo komentē Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda (Attīstībai/Par!).

Viņa norāda, ka mediju kompānija „All Media Baltics”, kurai pieder komerckanāli LNT un TV3 kanāli, ātrāk pielāgojas pasaules tendencēm. Taču tās galvenais mērķis ir gūt peļņu un nevis nodrošināt ziņu daudzveidību, Viņa uzsvēra, ka būtiska uzmanība turpmāk būtu pievēršama žurnālistu sociālo garantiju nodrošināšanai, kas ir ļoti zemā līmenī.

Piedāvājam arī noklausīties interviju ar "All Media Baltics" vadītāju Kristianu Antingu angļu valodā.