Būšana ceļā, aizvien jaunu pasaules valstu apskatīšana, citu kultūru un tautu izzināšana un galu galā sevis iepazīšana – tāds ir pasaules apceļotāja Nila Alekša Lipstova aicinājums. Līdz šim viņš ir pabijis jau vairāk nekā 40 pasaules valstīs, ar busiņu astoņus mēnešus iepazinis Āfriku, bet nu uz kādu laiku „piezemējies” Nepālā.

Nils pats sevi nodēvējis par alternatīvo ceļotāju un teic, ka izdzīvo sapni pasaulē. Sarunā viņš vairāk pastāsta par to, ko nozīmē ceļot alternatīvi, cik daudz materiālās lietas cilvēkam ikdienā patiesi ir nepieciešamas un kā būt laimīgam ar mazumiņu, bet pretim saņem mieru, laimi un līdzsvaru.

Nils Aleksis Lipstovs jeb kā viņš pats sevi dēvē sociālajos medijos, kuros, starp citu, sapulcējis kuplu sekotāju skaitu, Alternative Traveller, proti, alternatīvais ceļotājs patlaban dienas pavada Nepālā, kur rītu iesāk ar jogu, bet pēc tam iepazīst valsti, cilvēkus, kā arī nododas grāmatas rakstīšanai. Pirmā e-grāmata jau sākusi ceļu pie lasītājiem. Ienākumi no tās ir kā sēkla Nila sapņa piepildījumam nākotnē, lai varētu iepazīt aizvien vairāk pasaules valstu.

Nils atklāj, ka lūzuma punkts, kas būtībā sadedzināja viņu no iekšpuses un tirdīja pamest labi atmaksātu darbu, bija ceļš līdz maģiskajam busiņam Aļaskas mežotnē, kur savulaik savu ceļojumu pasaulē noslēdza kāds jaunietis. Patiesais stāsts uzņemts filmā „Into the Wild” jeb „Savvaļā”.