Kopš gada sākuma "Altum" atbalsta programmu mājokļu iegādei vai būvniecībai var saņemt arī Nacionālo bruņoto spēku karavīri. Šī ir jau ceturtā atbalsta programma mājokļa pirmajai iemaksai, ko izsniedz ALTUM. Līdz šim granti piešķirti daudzbērnu ģimenēm, bet garantijas pirmajai iemaksai par mājokli saņēmušas gan ģimenes ar bērniem, gan jaunie speciālisti. Hipotekārā kredīta ņēmējiem gan jārēķinās, ka arī pašiem būs jāmaksā komisijas maksa, kuras lielums būs atkarīgs no mājokļa vērtības.

Līdz šim "Altum" atbalsta programmā mājokļu iegādei vai būvniecībai atbalstu saņēmušas vairāk nekā 24 000 ģimenes un vairāk nekā 5000 jaunie speciālisti. Kopš gada sākuma garantijas mājokļa pirmās iemaksas segšanai var saņemt arī Nacionālo bruņoto spēku karavīri, kam ir noslēgts līgums par profesionālo dienestu. Par atbalsta saņemšanas nosacījumiem stāsta "Altum" Privātpersonu garantiju daļas vadītāja Jana Logina.

NBS karavīriem pēc valsts garantijām jādodas nevis uz "Altum", bet komercbanku. Šobrīd ar "Altum" sadarbības līgumus noslēgušas trīs bankas – Swedbank, SEB un Luminor banka. Finanšu nozares asociācijas Kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētājs Ainars Balcers stāsta, ka vairāk nekā puse no hipotekārajiem kredītiem jau tiek izsniegti ar "Altum" garantijām. Galvenais nosacījums, ko komercbanka izvērtē, piešķirot hipotekāro kredītu, lai klientam ir stabili un regulāri ienākumi, citiem vārdiem sakot, maksātspēja.

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas valdes priekšsēdētājs Aigars Šmits vērtē, ka aktivitāte nekustamo īpašumu tirgū samazinās. Iemesli - augstās cenas un pašreizējā ekonomiskās situācija.

"Altum" atbalsta programmās pirmajai iemaksai mājoklim ģimenēm ar bērniem un jaunajiem speciālistiem jau piešķīris 250 miljonus eiro un tas ļāvis komercbankām izsniegt hipotekāros kredītus 2 miljardu eiro apmērā.