Latvijas valdība uz jaunā koronavīrusa draudiem reaģējusi daudz agrāk un pārliecinošāk nekā ASV un Lielbritānija – tā saka Latvijā dzīvojošais amerikāņu diriģents Kristofers Volšs-Sinka un viņa sieva, Anglijā dzimusī latviete Māra Volša-Sinka, kuru mājas nu jau vairākus gadus ir Latvijā. Māra gan šogad mācījās maģistrantūrā Norvēģijā un Rīgā ielidoja vien dažas dienas pirms robežu slēgšanas. Pašlaik viņi jau otro nedēļu pavada pašizolācijā un pēc Latvijas Radio lūguma savu pieredzi dokumentē īsās audio un video dienasgrāmatās.

Ar Krisu un Māru sazināmies pēdējā laikā strauju populairtāti iemantojušajā interneta platformā “Zoom”. Ir vienpadsmitā viņu karantīnas diena, un es jautāju, vai viņi agrāk kādreiz tik ilgu laiku ir pavadījuši telpās, neizejot no mājas. "Nē, nekad," viņi dienā balsī iesaucas.

Kriss un Māra sēž uz dīvāna kopā ar kaķi Linardu, kuru Kriss kādā no iepriekš atsūtītajām video dienasgrāmatām apraksta kā ģimenes lielāko zvaigzni.

“Viņam šobrīd ir ļoti forši, jo parasti viņš nav laimīgs, kad izejam no dzīvokļa. Tā kā esam mājās jau sešas dienas un būsim vēl astoņas, šis varbūt ir labākais periods Linarda dzīvē,” stāsta Kriss.

Kriss ir diriģents un profesionāls dziedātājs Valsts akadēmiskajā korī “Latvija”. Uz Latviju viņu savulaik atveda tieši mīlestība pret kormūziku. Ar sievu Māru viņi vairākus gadus dziedāja korī “Kamēr...”. Māra ir tulkotāja un spāņu valodas filoloģe, dzimusi un augusi Lielbritānijā. Šogad viņa mācījās Bergenas universitātē Norvēģijā.

“Mani plāni bija bija tur iet uz lekcijām un mācīties, bet tas, protams, viss tika atcelts. Esmu atgriezusies Rīgā ātrāk, nekā bija plānots,” tā Māra.

Vīrusa draudiem pieaugot, Kriss Mārai nopirka biļeti mājup un devās iepirkties, jo zināja, ka turpmākās divas nedēļas no mājas neizies. Savas pārdomas karantīnas sākumā viņš fiksē audio dienasgrāmatā.