Darba procesu digitalizācija uzņēmumos Latvijā notiek gausi, secināts uzņēmēju aptaujā. Pārmaiņas bieži bremzē gan komunikācijas, gan resursu trūkums organizācijās. Tiesa gan drīzumā uzņēmumu digitalizācijai būs pieejams atbalsts gan grantu un aizdevumu, gan konsultāciju un apmācību veidā.
Jaunizveidotās interneta platformas vadiparmainas.lv veiktajā uzņēmēju aptaujā par krīžu vadību tikai 17% dažādu līmeņu vadītāju norādījuši, ka saistībā ar digitalizāciju organizācijās ir notikušas vai notiek kādas pārmaiņas. Pētījuma autori secina, ka Covid-19 pandēmijas ietekmes rezultātā gaidītā straujā darba vietu digitalizācija Latvijā nav notikusi, sakatupina pārmaiņu komunikācijas eksperte Ieva Zaumane.
Aptaujā piedalījās 90 respondenti, kas iezīmēja arī šķēršļus pārmaiņu ieviešanā uzņēmumos.
Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis Jānis Lielpēteris papildina, ka Latvijas uzņēmumi digitalizācijas virzībā atpaliek arī no Eiropas valstu vidējiem rādītājiem. Darba procesu veiksmīgāk digitalizē tieši lielie uzņēmumi, kas nodarbojas arī ar eksportu. Bet mazākiem un vidējiem uzņēmumiem ir vairāk izaicinājumu un īpaši arī esošajā ekonomiskajā situācijā.
Lai veicinātu digitalizāciju, kas uzņēmumiem palīdzētu optimizēt vadības izmaksas, kā arī nodrošina konkurētspēju tirgū no februāra būs pieejams Atveseļošanas fonda atbalsts vairākās programmās. Vairāk stāsta Ekonomikas ministrijas uzņēmējdarbības atbalsta departamenta direktore Ilze Lore.
Septiņiem gadiem dažādās programmās uzņēmumu digitalizācijas atbalstam kopumā paredzēti ap 180 miljoni eiro.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X