15.oktobrī savu jauno, sesto sezonu Kaņepes kultūras centrā uzsāk apvienība "Sieviešu stendaps". Atklāšanas izrāde būs veltīta vīriešiem, ko par šobrīd īpaši svarīgu tēmu atzinušas visas apvienības dalībnieces.

Turpmāk apvienības izrādes notiks reizi mēnesī ceturtdienu vakaros, un pievērsīsies vēl virknei aktuālo tēmu, to vidū, pandēmija, sekss, tievēšana un vēl citas. Kopumā līdz jūnijam plānotas deviņas izrādes.

Pēc dzejnieces Ingas Gailes iniciatīvas pirmais sieviešu stendaps notika pirms pieciem gadiem 8.martā Kaņepes kultūras centrā. Viņa bija sapulcējusi nelielu sieviešu pulciņu no radošajām profesijām, aicinot uzstāties ar izklaidējošiem lasījumiem par tieši sievietēm svarīgām tēmām. Toreiz bija grūti prognozēt, ka šie sieviešu stendapi kļūs regulāri, kļūs par apvienību un tiem pievienosies arvien vairāk dalībnieču. Un tā, 15.oktobrī, "Sieviešu stendaps" atklāj jauno, nu jau sesto sezonu.

''Es domāju, mēs esam drusku smieklīgākas palikušas, bet tas vairāk gan saistīts ar uzstāšanās pieredzi, jo mēs tomēr neesam komiķes, vienkārši dažādu radošo industriju pārstāves,'' tā saka režisore Alise Zariņa, kura apvienībā ''Sieviešu stendaps'' darbojas no pirmās dienas. Viņa stāsta, ka dalībnieču galvenais mērķis nav skatītājus sasmīdināt par katru cenu, bet gan caur šādu vieglu, izklaidējošu formu aicināt uz dialogu par būtiskām, arī nopietnām tēmām, un tas sokas aizvien labāk.