Trīs nedēļu garumā jaunieši ar kompānijām var satikties uz 15 minūšu interviju jaunā digitālā platformā "Darba tinderis". Pagaidām projektā ir liela jauniešu aktivitāte, bet kūtrāka uzņēmēju dalība.

Jaunradītajā platformā "darbatinderis.lv" patlaban vairāk nekā 1000 darba meklētāju un ap 60 uzņēmumu meklē savstarpēju saderību, lai iespējams rezultātā nodibinātu arī darba attiecības. Projekta pārstāvis, sociālā uzņēmuma "Visas Iespējas" vadītājs Gustavs Mārtiņš Upmanis norāda, ka šādā veidā jauniešiem nav jāizsijā daudzās neatbilstošās vakances un katrai no tām nav jāpielāgo savs CV un motivācijas vēstule.

Uzņēmumi patlaban jaunajā platformā piedāvājot ļoti dažādas vakances. Savukārt jaunieši īpaši meklē darbu tieši radošajās profesijās, kā tekstu rakstīšana, dizaina veidošana vai asistēšana projektos, bet krietni mazāka interese ir par tehnisku vai fizisku darbu veikšanu. Projekta pārstāvji ar jaunā rīka palīdzību cer īpaši palīdzēt tieši jauniešiem bez darba pieredzes. Pagaidām visvairāk arī piesakās jaunieši ap 22 gadu vecumā.

Viens no jauniešiem, kas jau iemēģinājis virtuālo darba biržu ir Dāvis Gavars, kurš darbu meklē tieši klientu apkalpošanas jomā. Viņš "darba tinderi" vērtē, ka ērtu rīku un iezīmē arī līdzšinējos izaicinājumus darba tirgū.

Bankas "Luminor" pārstāve Krista Tjarve norāda, ka arī darba devējam šāda interaktīva darba birža ir ērta, bet viņas ieskatā, gan vairāk tieši mazāk kvalificētu vakanču aizpildīšanai.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka šī gada 1. ceturksnī kopējais bezdarba līmenis Latvijā bija 6,4%, savukārt Nodarbinātības valsts aģentūras uzskaitē maija sākumā bija reģistrēti 3570 tieši jaunieši bezdarbnieki (vecumā no 15 līdz 24 gadiem), kas ir 7% no reģistrēto bezdarbnieku kopskaita. Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvis Jānis Lielpēteris vērtē, ka no darba devēja skatu punkta vakanču pretendentu vecumam gan nav izšķiroša nozīme.

Tiešsaistes platforma "darbatinderis.lv" būs atvērta līdz 9. jūnijam, savukārt rudenī to plānots atkārtot, iespējams, piesaistot arī augstskolas. Platformas attīstītāji pagaidām jauno rīku testē, taču cer nākotnē to veidot par pastāvīgi atvērtu platformu.