13.oktobrī aprit 150.gadskārta vienam no mūsu kultūras dižgariem – dzejniekam un rakstniekam Jānim Porukam.Viņš ienesa jaunas vēsmas latviešu literatūrā, bija personība ar ļoti plašu garīgo apvārsni un augstiem ideāliem, bet traģisku likteni. Šonedēļ būs vairāki Porukam veltīti notikumi – atvēršanas svētkus piedzīvos Ingas Žoludes romāns "Vendenes lotospuķe", notiks zinātniski lasījumi "Jānim Porukam – 150", kā arī literāri muzikāls uzvedums Rīgas Latviešu biedrības namā, kam dots nosaukums "Tā ir mīlestība". Tajā piedalīsies aktrise Anita Grūbe, komponists un pianists Māris Lasmanis un dziedātājs Nauris Indzeris.

Uzveduma mēģinājumā ir iespēja dzirdēt vienu no Māra Lasmaņa jaundarbiem, un tā ir dziesma ar Poruka vārdiem "Kaut reizi vien". Kopumā uzvedumā skanēs pieci pirmatskaņojumi, ko izdziedās Nauris Indzeris. Šīs jaunās kompozīcijas bija arī pirmais impulss uzveduma tapšanai, kas būs stāsts par Jāni Poruku, akcentējot mīlestības motīvu viņa daiļradē. Mūzika savīsies ar Poruka dzeju, filozofiskajām atziņām un vēstuļu fragmentiem, ko lasīs aktrise un uzveduma scenārija autore Anita Grūbe.

Jāņa Poruka jubilejai veltītais literāri muzikālais uzvedums "Tā ir mīlestība!" notiks tieši rakstnieka dzimšanas dienā, trešdien, 13.oktobrī, Rīgas Latviešu biedrības namā.

Klajā nāk arī Ingas Žoludes romāns par Poruku "Vendenes lotospuķe", un 13.oktobrī grāmatnīcā "Robert Books" būs rakstnieces autogrāfu stunda.