Izpārdotas, bet nenospēlētas vairākas izrādes, neizdziedāts arī Teātra dienas koncerts un pirmizrāde aprīļa nogalē arī, protams, nenotiks. Tādas korekcijas ārkārtas situācija viesusi Cēsu teātra plānos. Cēsu amatierteātra dalībniekiem, tāpat, kā citiem pašdarbības kolektīviem – dejotājiem, dziedātājiem – tagad izpaliek arī kopīgie mēģinājumi. Cēsu teātra aktieri gan telefonsarunās vērtē, ka šī pauze nebūt neļaus kolektīvam izjukt, bet gan, kad dzīve atgriezīsies normālās sliedēs, būs vēl lielāks entuziasms darbam.

Šogad aprit 145. gadi, kopš Cēsīs spēlē teātri. Tad sekoja neliels pārtraukums un pirms trim gadiem teātra spēlēšana Cēsīs atsākās, var teikt, ar jaunu sparu, gūstot ļoti lielu popularitāti cēsnieku vidū, jo diezin vai ir daudzi amatieru kolektīvi, kuri varētu lepoties ar izpārdotām izrādēm, tādā lielā zālē, kā ir Vidzemes koncertzāle „Cēsis”. Par to, kādus plānus tad piebremzēja koronvīrus, stāsta teātra ilggadējais dalībnieks Jānis Gabrāns.

Protams, mēģinājumi nenotiek, bet tā kā pašdarbības kolektīvi, un Cēsu teātris nav izņēmums, lielākoties ir kā liela ģimene, tad kontakti un saziņa, kā stāsta teātra prezidents Gints Eliass, neizpaliek.