Situācija Kabulā ar katru stundu pasliktinās, jo aktivizējas teroristu grupējums Islāma valsts. Vienlaikus pie varas nākušais "Taliban" režīms sola ļaut arī turpmāk pamest valsti tiem, kuri ir nobažījušies par savu drošību. Latvija jau ir uzņēmusi divas ģimenes, paredzēts uzņemt vēl vienu, kā arī piecas ģimenes, kas strādāja sadarbībā ar NATO spēkiem. Tā intervijā Latvijas Radio sacīja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (Jaunā Vienotība). Viņa teica, ka Latvija vērtēs arī citu afgāņu migrantu tiesības uz patvērumu.

Atgādinām, ka līdz 31. augusta vakaram militārpersonas apņēmušās atstāt Afganistānu, civilie lidojumi jau ir pārtraukti.

Pret Afganistānas galvaspilsētas Kabulas lidostu šorīt, izšautas vairākas raķetes, ziņo aculiecinieki un citi avoti. Kāda amatpersona, kas strādāja Afganistānas valdībā, ko talibi gāza, sacīja, ka raķetes izšautas no transporta līdzekļa Kabulas ziemeļos. Iedarbojās lidostas pretgaisa aizsardzības sistēma, kurai, domājams, izdevies pārtvert vismaz vienu raķeti. Kabulas ziemeļos, kur atrodas lidosta, virs ēkām redzami dūmi.