Skaudrākie secinājumi par Covid-19 pandēmijas sekām ir novēloti diagnosticētas onkoloģiskas saslimšanas un mirstoši cilvēki praksē, pasliktinājies veselības stāvoklis hroniski slimiem pacientiem. Šobrīd ir īpaši nepatīkams periods, atzīst ģimenes ārste no Liepājas Linda Reicle.
Tajā pat laikā ir jādara ikdienas darbs, aprūpējot gandrīz 3000 pacientu un jāsaglabā darba spējas. Pandēmijas stāsta pozitīvie ieguvumi ir iespēja veikt konsultācijas attālināti, kas atvieglo darbu vienkāršākos gadījumos. Kā Covid-19 ietekmēja ģimenes ārstes praksi un kāda ir situācija pašlaik?
Linda Reicle Liepājā sāka strādāt pirms diviem gadiem, tieši brīdī, kad Latvijā sākas pandēmijas sāga. Tagad, atskatoties uz šo laiku, ārste pati brīnās, kā izdevies pārņemt citu ārstu prakses un vēl izturēt pandēmijas slogu. Ārstes Lindas Reicles praksē ir trīs palīgi, no nākamā gada viņa trešo cilvēku algos pati, pretējā gadījumā strādāt ar gandrīz 3000 pacientiem, esot neiespējami.
Linda Reicle bija viena no ģimenes ārstēm, kurai nācās pārņemt mūžībā aizgājuša ģimenes ārsta praksi, tam paralēli Covid-19 pārslodzes fons. Jaunā ārste, kas strādājusi Somijā, neslēpa savu viedokli par ačgārnībām veselības sistēmā un par to runā arī šobrīd.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X