Šogad daudz un skaļi spriests par mediķu algām un veselības nozares nepietiekamo finansējumu. Protestējot pret politiķu solījumu nepildīšanu, norisinājies arī vērienīgs mediķu protests un citas akcijas. Latvijas Radio rubrikā „Cilvēks ziņu virsrakstos” atskatīties uz aizvadītajiem notikumiem aicinājām vienu no redzamākajiem mediķu pārstāvjiem – Jauno ārstu asociācijas vadītāju Kārli Rāceni.

„Labdien, es esmu dakteris Rācenis, un jūs būtu tāds un tāds pacients. Kā jūs jūtaties? Viņš tā: „Jā, jā, dakteri. Es Jūs zinu, es Jūs esmu jau visur redzējis. Bet ziniet, mēs visi pilnībā atbalstām,” tā Kārlis Rācenis, Jauno ārstu asociācijas vadītājs, kad saku, ka pēdējā laikā jo īpaši saistībā ar mediķu protestiem kļuvis par tādu kā mediju zvaigzni. Atbild, - darbā cenšas nerunāt par valstī notiekošo, ja vien kāds īpaši nejautā.

Šis gads rādījis, ka atbildīgie neīsteno iepriekš noteikto likumu, nepiešķir sākotnēji plānoto naudu veselības aprūpei, norāda Kārlis Rācenis.

"Tas, man liekas, ir lielākais notikums, kas šogad ir iezīmējis diemžēl veselības aprūpē. Ļoti žēl, ka tas ir negatīvs notikums, bet nu tā tas ir sanācis," bilst Kārlis Rācenis.