Latvija, Lietuva un Polija šobrīd ir soļa attālumā no NATO līguma 4.panta iedarbināšanas, tā, komentējot Baltkrievijas radīto migrantu krīzi, intervijā Latvijas Radio sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks no Attīstībai/Par. Viņš sacīja, ka jautājums par dalībvalstu konsultāciju uzsākšanu saistībā ar drošības apdraudējumu nav izskanējis, jo tas būtu pārāk nopietns signāls.

Pabriks arī sacīja, ka saspīlējums uz Polijas un Baltkrievijas robežas, kā arī Krievijas karaspēka koncentrēšana pie Ukrainas robežas ir savstarpēji saistīti jautājumi, tāpēc Eiropai daudz nopietnāk jādomā par savas austrumu robežas sargāšanu, tai skaitā palīdzības sniegšanu Ukrainai.

Pabriks norāda, ka dažādi drošības jautājumi Eiropas līmenī ir savstarpēji saistīti. Lai arī pamatā mēs sūdzamies par Lukašenko un Baltkrieviju, jāņem vērā situācija, ka Krievijas karaspēks sakoncentrējis savus spēkus pie Ukrainas robežas. Kā norādīja ministrs, Ukraina aizstāv ne tikai savas, bet visas ES robežu, taču palīdzību saņem tikai no atsevišķām valstīm.