Latvija turpinās diplomātisko darbu, lai pārliecinātu ASV pārvietot karavīrus no Vācijas Baltijas valstīs. Pagaidām drošu iznākumu tam nevar paredzēt, taču par labu signālu var uzskatīt to, ka Polija un Baltijas valstis 29.jūlija ASV aizsardzības sekretāra Marka Espera runā ir minētas vairakkārt. To šorīt intervijā Latvijas Radio 1 sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (Attīstībai/ Par!).

Trešdien Pentagons paziņoja par lēmumu izvest no Vācijas gandrīz 12 tūkstošus karavīru, no tiem aptuveni puse atgriezīsies mājās. Aptuveni piecarpus tūkstoši tiks pārvietoti uz Beļģiju un Itāliju, bet, ja tiks noslēgtas attiecīgas vienošanās - arī uz Poliju un Baltijas valstīm. Artis Pabriks uzsvēra, pagaidām nevar teikt - kur, cik daudz vienības, uz kādu laiku varētu tikt pārvietoti Baltijas valstīs, taču Latvijas uzstādījums ir – amerikāņu karaspēkam jābūt tuvāk Eiropas Savienības un Krievijas robežām.

Intervijā izsardzības ministrs arī apstiprināja plānus sūtīt misijā uz Irāku 34 Latvijas karavīrus. Paralēli tiek plānots nosūtīt līdz 150 karavīriem misijā uz Kosovu.