Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šonedēļ nāks klajā ar paziņojumu par koalīcijas paplašināšanās procesu. Tā intervijā Latvijas Radio sacīja finanšu ministrs, premjera partijas biedrs Arvils Ašeradens no "Jaunās vienotības". Kariņš pagājušajā nedēļā esot izvērtējis un apkopojis visu politisko sarunu rezultātus un "šonedēļ mēs varot gaidīt premjera paziņojumu par tālāko rīcību". Ašeradens piebilda, ka skaidrība par koalīcijas paplašināšanās procesu būs līdz 15.augustam.

Valsts prezidents jau jūlijā sacīja, ka līdz augusta otrajai pusei sagaida skaidrību par to, kādā sastāvā turpmāk strādās koalīcija. Pēc Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa iniciatīvas īsi pēc Valsts prezidenta vēlēšanām sākās partiju sarunas par valstij būtiskām dažādām tēmām. Premjera mērķis esot izveidot plašāku koalīciju.

Sarunās piedalījās "Jaunā vienotība" (JV), Zaļo un zemnieku savienība un "Progresīvie". Savukārt "Apvienotais sarakts" (AS) un Nacionālā apvienība (NA) šīs tikšanās boikotēja, jo neatbalsta pašreizējās koalīcijas - JV, AS un NA - paplašināšanu.