Astoņi sievietes pasaulei veltīti, bet vienlaicīgi vispārcilvēciski stāsti lasāmi Janas Egles jaunākajā grāmatā „Dzimšanas diena”, kas atvēršanas svētkus Rīgā piedzīvos 13.martā. Stāstu galvenās varones ir sievietes ļoti plašā vecuma amplitūdā, un katra no viņām saskaras ar kādu pieredzi vai situāciju, kas ļauj piedzimt kādam jaunam pavērsienam šīs sievietes dzīvē.

„Dzimšanas diena” ir trešais Janas Egles stāstu krājums. Pirmais – „Gaisma” - nāca klajā pirms četriem gadiem un ieguva Latvijas Literatūras gada balvu prozā. Arī otrais krājums „Svešie jeb Miļeņkij ti moj” izpelnījās Literatūras balvas nomināciju.

"Jā, tie ir sievietes rakstīti stāsti sievietēm par sievietēm – kā mēs nosmējāmies – sievietes kubā,” Jana Egle saka par savu jauno grāmatu.

Bet īstenībā, kad viņa sāka rakstīt prozu, viņai ne prātā nenāca, ka vajadzētu vai arī gribētos rakstīt tieši par sievietēm. Intervijās viņu pat mazliet kaitināja, ja tika uzsvērts šis aspekts, bet tad vienā brīdī viņa nolēma pieņemt to sev par izaicinājumu.