"Mana Ēdene" – tā gleznotāja Karinē Paronjanca dēvē Botānisko dārzu Rīgā, kur jau vairāk nekā divus gadus atrodas viņas mākslas darbnīca. Viņu iedvesmo gan tur valdošā augu bagātība, gan vēsturiskā atmosfēra, gan aizrautīgie kolēģi - botāniķi. Savu izstāžu laikā viņa pievērš uzmanību dažādām interesantām dārza vietām, un arī šoreiz viņas jauno izstādi ievadīs instalācija vecajā sūkņu mājā. Izstāde saucas "Atdzimt no pelniem…", un tās atklāšana būs šo 2. martā ar īpašu performanci.

Izstāde būs stāsts par pavasari, atdzimšanu un atjaunošanos. Kā jau Karinē Paronjancai raksturīgi – tas būs arī ļoti krāsains un košs stāsts.

Karinē Paronjanca: "Mēs šobrīd esam pie vienas no vēsturiskajām ēkām, kas saistās ar lielo, skaisto muižas kompleksu. Te ļoti interesanti sajaucas gadsimti un laiki."

Ar Karinē Paronjancu esam pie ēkas, kur atrodas viņas darbnīca. 19.gadsimts tajā sajaucies ar padomju un arī mūsu laika dažādiem uzslāņojumiem, bet gleznotāja stāsta, ka viņu ļoti iedvesmo šeit valdošā nepiegludinātā un eklektiskā atmosfēra. Tāpat arī botāniķu darbs ļoti tuvs viņas mākslas filozofijai.

Dodamies iekšā darbnīcā, kur redzams, ka arī tur botānika un māksla ļoti cieši savijusies kopā gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Protams, visā telpā valda Karinē Paronjancai raksturīgais košais un dzirkstošais krāsu prieks.

Centrā izlikta glezna "Atdzimstot no pelniem", kas būs atslēgas darbs arī jaunajā izstādē. Tā būs izlikta vecajā sūkņu mājā, tādējādi māksliniece atkal pievērsīs uzmanību kādai no interesantajām Botāniskā dārza vietām, viņa to iedēvējusi par ūdens namiņu.

Gleznu vecajā sūkņu mājā papildinās instalācija, kurā varēs vērot, kā dārza vēsturiskajos traukos aug, attīstās un uzplaukst dažādi augi. Šis atdzimšanas motīvs ļoti svarīgs arī citos izstādes darbos, ko raksturo jau nosaukumi "Vainags", "Zaļā pērle", "Baltā magnolija uz debess zila fona", "Dieva dzirksts".

Izstādes kopīgais nosaukums "Atdzimt no pelniem" ir atsauce gan uz tīri tehnisko paņēmienu, jo gleznotāja, audeklam sagatavojot grunti, liek klāt pelnus, gan arī metafora.

Izstādi ievadīs darbs vecajā sūkņu mājā, bet pati izstāde būs skatāma pasākumu telpā "Šķūnis". Tās atklāšana ar īpašu performanci notiks sestdien, 2.martā, un tā būs atvērta līdz 16.martam. Izstāde būs arī kā gleznotājas atvadu žests viņas Ēdenei, jo drīzumā muižas senās ēkas uz restaurācijas laiku tiks slēgtas.