Nepieciešamība palielināt finansējumu politiskajām organizācijām ir „Latvijas demokrātijas attīstības jautājums,” intervijā Latvijas Radio sacīja Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Zakatistovs no partijas „KPV LV”. Tomēr viņa skatījumā jautājums nav pietiekami izskaidrots sabiedrībai.

Savukārt Nacionālās apvienības (NA) deputātu priekšlikumu iesaldēt Saeimas deputātu atalgojuma kāpumu Zakatistovs vērtēja skeptiski. To, vai atbalstīt šo ideju „KPV LV” frakcija vēl nav izlēmusi.

Arī attiecībā uz mediķu atalgojumu Zakatistovs skaidru redzējumu šorīt neiezīmēja, vien uzsvēra, ka šī neapmierinātība var negatīvi ietekmēt pacientus.

Jāpiebilst, ka šodien Latvijas premjers un Valsts prezidents tiksies ar veselības nozares pārstāvjiem. Viņu centrālais temats būs algu palielinājums, kas ir Saeimas deputātu neizpildīts solījums. Kā ziņots, ceturtdien notiks akcija „Viena diena bez ārsta”, kad mediķi piketēs pie Saeimas.

Vairāk nekā 300 priekšlikumu ir saņēmusi Saeimas Budžeta un finanšu komisija nākamā gada valsts budžeta projektam, vidēja termiņa budžeta ietvaram līdz 2022. gadam, kā arī budžetu pavadošajiem likumprojektiem. 6.novembrī savu atzinumu par priekšlikumiem ārkārtas sēdē sniegs valdība, un atbildīgajā Saeimas komisijā priekšlikumus paredzēts izskatīt nākamo dienu laikā.

Priekšlikumus izskatījis mūsu kolēģis Jānis Kincis, viedokli izsaka opozīcijā esošās partijas "Saskaņa" frakcijas priekšsēdētāja biedrs Valērijs Agešins.