Tā dēvētais oligarhs, viņa ģimenes locekļi un draugi, bariņš dažādās partijās apbružājušos politiķu, antivakseri, mācītājs un brīnumūdens tirgotājs - tik raiba kompānija sapulcējusies Aināra Šlesera jaunākajā politiskajā veidojumā „Latvija pirmajā vietā”.

Ir 13. septembra vakarpuse Rīgā, Daugavgrīvas centrā. Šeit - starp daudzstāvu bloka mājām, netālu no sabiedriskā transporta pieturas un vietējā pārtikas veikala - savu telti aģitēšanai uzslējusi partija „Latvija pirmajā vietā”. Sociālajos medijos reklamēts, ka ieradīsies arī tās līderis Ainārs Šlesers, bet iesākumā vēlētājus uzrunā bariņš aktīvistu un bijušais Rīgas mērs, partijas „Gods kalpot Rīgai” vadītājs Oļegs Burovs.

Burova vadītie biedri no „Gods kalpot Rīgai” šajās vēlēšanās startē „Latvija pirmajā vietā” sarakstā, bet iepriekš kopīgs politiskais piedāvājums vēlētājiem viņiem bijis ar „Saskaņas centru”. Savulaik abu šo partiju līderi - Nils Ušakovs un Andris Ameriks turpat desmit gadus vadīja Rīgas domi. Šajā laikā galvaspilsēta iezīmējās kā korupcijas citadele - Rīgas pašvaldībā un tās pārraudzības iestādēs gaismā nākuši 27 ar korupciju saistīti kriminālprocesi! Tiesa, ne visas lietas beidzās ar vainīgo saukšanu pie atbildības. Naudas izteiksmē lielākās kukuļošanas lietas joprojām tiek izmeklētas.

Tagad „Gods kalpot Rīgai” nomainījusi partneri. Burovs stāsta, ka Šlesers kā politiķis viņam patīk, jo nevērpjot intrigas. Ne visos jautājumos pilnībā viņiem viedokļi sakrītot, taču lielu domstarpību nav un simpatizē arī Šlesera attieksme pret krieviem.

Partijas „Latvija pirmajā vietā” programmā ietverts solījums panākt, ka, beidzot vidusskolu, bērni runās četrās valodās, bet pašas partijas mājaslapa ir pieejama divās valodās - latviešu un krievu. Arī aģitācijas materiāli partijai nodrukāti divās valodās.

Uz Latvijas Radio jautājumu – vai ar to saprotams, ka partijas politiķi orientējas uz krieviski runājošo vēlētāju, jo materiāli gatavoti arī krieviski? Burovs atbild: „Vai jūs gribat visus krievus atdot Rosļikovam?” (Rosļikovs ir no partijas „Stabilitātei!”, red.)