Šogad literatūras interneta žurnāla "Punctum" festivāls veltīts prozas klasiķei Regīnai Ezerai. Festivāla dažādos pasākumos būs atrodamas atsauces uz tādām Ezeras darbu tēmām kā nedrošība, trauksme, vardarbība, melanholija, kas sabiedrībai kļuvušas arī aktuālākas pandēmijas laikā.

Laura Brokāne: "Festivālam dots nosaukums ‘’Visticamāk, ka ne’’, aizņemoties to no Ezeras grāmatas nosaukuma. Ne visi festivāla pasākumi būs tieši saistīti ar viņas darbiem vai personību, bet viņa ir devusi vadmotīvu vai kopējo festivāla noskaņu. Pērn Regīnai Ezerai bija 90 gadu jubileja, bet pandēmijas dēļ festivālu nācās pārcelt uz šo gadu, bet es domāju, ka tas ir labi, jo pandēmijas konteksts Ezeras darbu tēmām ir iedevis vēl pavisam citu dziļumu un skanējumu."

17. augustā festivālu atklās dzejas lasījumi fon Stricka villā, kur pulcēsies pašmāju autori, kā arī dzejnieki no Grieķijas, Igaunijas un Somijas. Savukārt muzikāli lasījumus papildinās grupa "Jāņa Ruņģa klātbūtne". 18. augustā galerijā ‘’Smiļka’’ norisināsies lasījumu maratons ‘’Vardarbības kalendārs’’, kurā dzejnieki lasīs no vardarbības cietušo sieviešu dokumentālos stāstus, savukārt vardarbības upuri lasīs literātu radītos tekstus, kas tapuši pēc sarunām ar projekta dalībniecēm.

Vēl festivāla "Punctum" norišu vidū - dzejnieces un laikmetīgās mākslinieces Agneses Krivades instalācija ‘’Acis, kas atveras tumsā’’. Tā būs performance vienam apmeklētājam ar iepriekšēju pieteikšanos.

Iedvesmojoties no Regīnas Ezeras noveles "Dziesma par pēdējo jūras govi" mākslinieces Signe Valtiņa un Anna Salmane astoņu stundu performancē Dabas muzejā radīs atvadu dzīres izmirstošo dzīvnieku sugām. Tāpat festivāla ietvaros Raiņa un Aspazijas mājā būs iespēja noklausīties vēsturnieka Aleksandra Etkinda lekciju par melanholijas tēmu. Par Latvijas kontekstu ar viņu sarunāsies literatūrzinātnieks Artis Ostups.

Literatūras festivālu noslēgs rakstnieces Regīnas Ezeras deviņdesmitgadei veltīts koncertlasījums bijušās tekstilrūpnīcas ‘’Boļševička’’ teritorijā, kur uzstāsies Nora Ikstena, Inga Ābele, Kārlis Vērdiņš, Jānis Joņevs, Sniedze Prauliņa un Vladislavs Nastavševs. Vairākus festivāla pasākumus būs iespēja vērot arī tiešsaistē "Punctum" mājas lapā.