Līdz ceturtdienai atkritumu pārstrādes uzņēmums «E Daugava» rīko sabiedrisko apspriešanu par ieceri paplašināt darbību Ozolnieku novadā – pārstrādāt ne vairs tikai nolietotās riepas, bet arī vecus eļļas filtrus, piesārņotu grunti, plastmasas atkritumus, koksni un dzelzceļa gulšņus. Līdzīgi kā citos gadījumos šajā ārkārtējā situācijā sabiedriskā apspriešana ir krietni nosacīta, jo iedzīvotāji iebildes un priekšlikumus nedēļas laikā var iesūtīt elektroniski. Apspriešana izsludināta klusi, un uzsaukumā sabiedrībai uzņēmums stāsta, kā pēdējos gados labojies, lai gan vides dienesta ziņas tos neapstiprina.

Ozolnieku novada Salgales pagastā strādājošais uzņēmums «E Daugava» pēdējos gados mediju virsrakstos nokļuvis vairakkārt. Turklāt vienmēr – ne tajā labākajā nozīmē. Vietējo sabiedrību un arī Ozolnieku novada domi ir nokaitinājis fakts, ka uzņēmums savā teritorijā izveidojis riepu kalnus tūkstošiem tonnu apjomā, ko jaudīgu smaku pavadībā pārstrādāt spētu ne agrāk kā četros gados.

Pašlaik uzņēmuma mājaslapā teikts, ka kopš 2018. gada 4. septembra nolietotās riepas utilizācijai vairs nepieņem. Taču vecās riepas nepieņēma jau tad, kad Latvijas Radio tur pabija pirms divarpus gadiem. Pāri žogam jau iztālēm bija redzamas milzīgas riepu kaudzes, un «E Daugavas» tā laika izpilddirektors Arnis Jumītis atklāja, ka pieņēmuši ir vides dienesta maksimāli atļautās 6000 tonnu riepu, tāpēc arī tās ir visapkārt.

Tagad ar divarpus minūšu garu videorullīti uzņēmums savā interneta lapā vērsies pie novada iedzīvotājiem, lai nevis skaidrotu, kā gadiem sakrātās riepas likvidēs un novērsīs neatbilstības, bet gan lai informētu par jauniem atkritumu pārstrādes plāniem. Tā kā sabiedriskās apspriedes pašlaik nedrīkst īstenot klātienē, vides dienests to atļāvis darīt attālināti. Proti, publisko apspriedi izsludināt internetā, iebildes un priekšlikumus aicinot sūtīt elektroniski. Turklāt tam iedots dažu dienu termiņš, kas noslēgsies šoceturtdien.