Kamēr vieni ansambļi pēc pandēmijas vēl ieskrienas, citi koncertsezonu jau sāk. Tā, piemēram, rītvakar Rīgas kultūras un atpūtas centrā „Imanta” ar patriotiskām dziesmām uzstāsies tradīcijām bagātie kori. Kā mākslinieki priekšnesumam gatavojas un kā smagā pandēmija viņus ir ietekmējusi?

Ar komponista Jāņa Lūsēna dziesmu „Dziedi jel!” sieviešu koris „Līga” gluži kā mudina dziedāt par spīti visam, tādējādi radot prieku un apklusinot vētras. Lai gan dziesma ir sacerēta pagājušajā gadsimtā, tagad – laikā, kad pasaule palēnām atkopjas no pandēmijas – tā šķiet jo īpaši aktuāla.

Nozīmīga ir ne tikai šī dziesma, bet arī viss priekšnesums, kurā kopā ar kori „Līga” dziedās arī sieviešu koris „Sapnis” un viens no labākajiem vīru koriem – „Absolventi”. Kaut gan covid-19 pandēmijas laikā koristi publiski esot uzstājušies, koncerts Imantā viņiem būs atgriešanās uz skatuves un pie klausītājiem. Tādējādi atstājot aiz sevis pandēmijas laiku, kas kora nozarei bijis izmisuma pilns. Tā to raksturo kora „Absolventi” mākslinieciskais vadītājs Edgars Vītols.