Students Austris Pāvuliņš šobrīd atrodas pašizolācijā Latvijā un vēro savu veselību. Tieši pirms robežu slēgšanas viņš paspēja ar vairākiem transportlīdzekļiem nokļūt no Polijas Latvijā. Savas pārdomas un aktivitātes Austris fiksēja audio dienasgrāmatā. Pašizolācijas laikā viņš pārdomājis daudz lietu un guvis arī vērtīgas atziņas. 

Austris Pāvuliņš studē mārketingu Dānijā Orhusas universitātē. 11.martā viņš devās apciemot draugu Krakovā Polijā.

"Es vēl diezgan nopietni apdomāju, vai tiešām braukt. Bet es patiešām nevarēju iedomāties, ka šādi tā situācija izvērtīsies," atzīst Austris.

Pāris dienu laikā parādījās ziņas par vairāku valstu robežu slēgšanu.

"Piektdienas vakarā parādījās ziņas, ka Dānijā robežas slēgs ciet. Bet es biju diezgan pārliecināts, jo esmu tur rezidents, strādāju, maksāju nodokļus un mācos. Pēc jebkura Dānijas valdības lēmuma man vajadzēja tikt atpakaļ," stāsta Austris.

Pāris stundas pirms lidojuma atpakaļ uz Dāniju, aviokompānija ziņoja par tā atcelšanu. Tad Austris saprata, ka jādodas uz Latviju. Viņš sazinājās ar Latvijas vēstniecību, kurā ziņoja, ka vienīgais variants, kā tikt uz Latviju, ir personīgais transports. Tā ar diviem takšiem, trīs vilcieniem, autobusu un pāris draugu palīdzību puisis nonāca Rīgā. Un devās 14 dienu pašizolācijā brāļa vecajā dzīvoklī.