Šobrīd visa pasaule seko līdzi “Covid-19” attīstībai. Pirmie gadījumi sasnieguši arī Baltiju. Pirmais Igaunijas pacients sākotnēji ar lidmašīnu ielidoja Rīgas lidostā, arī pirmais Latvijas pacients, kurš nu jau ir izārstējies un no slimnīcas izrakstīts, vīrusu atveda ar lidmašīnu. Tad nāca ziņa par otro Igaunijas pacientu – arī viņš Baltijā ar lidmašīnu ieradās caur Rīgu. Cik gatavas cīņai ar vīrusu ir Latvijas lidostas un nacionālā aviokompānija?

Baltijas lielākā lidosta – Latvijas galvaspilsētā Rīgā līdz šim izrādījies – bijusi „vārti” jau vairākiem korona vīrusa ievedējiem Baltijā. Lidostas pārstāvis Edgars Vilcāns stāsta – cieša sadarbība ar Slimību profilakses centru noris jau kopš janvāra sākuma. Tiek ievērotas centra izsniegtās rekomendācijas. Izlidojošajiem pasažieriem jau labu laiku pieejama informācija par ieteikumiem, kas jāievēro dodoties uz vīrusa skartajām teritorijām, savukārt, ielidojošajiem par to, kur vērsties un ko darīt, ja piemeklē vīrusam raksturīgie simptomi. Šobrīd aizsardzība pastiprināta.

Kā koronavīrusa “Covid-19” izplatība ietekmējuši tūrisma nozari, vērtē Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidente Inga Kavaca.