Lai kā mums gribētos ātrāk redzēt Ukrainas uzvaru, visticamāk, ka karš šajā valstī būs ilgstošs. Tā pirms nākamnedēļ Briselē gaidāmās NATO valstu aizsardzības ministru sanāksmes sacīja NATO ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos Baiba Braže. Otrdien norisināsies arī kārtējā Ukrainas aizsardzības kontaktgrupas tikšanās, kuras ietvaros tiek koordinēta militārā palīdzība šai valstij.

Piedāvājam sarunu ar Baibu Braži, kuras laikā vaicājam arī par to, vai viņa būtu gatava kandidēt uz Valsts prezidenta posteni, kā to pēdējā laikā rosina vairāki sociālo tīklu lietotāji.

Baiba Braže cer, ka pašreizējais Valsts prezidents Egils Levits saglabās savu amatu uz otro pilnvaru termiņu. Tā viņa atbildēja uz Latvijas Radio jautājumu par savu iespējamo gatavību ieņemt valsts vadītājas posteni.

Kā zināms, Valsts prezidenta vēlēšanas ir paredzamas šā gada maijā vai jūnijā, tādēļ arvien plašāk izskan diskusijas par iespējamiem kandidātiem uz šo amatu. Bražes kandidatūra vairakkārt ir minēta diskusijās sociālajos tīklos. Tomēr viņa apgalvo, ka neviens politiskais spēks viņu nav uzrunājis.

„Mums ir lielisks prezidents un viņu sauc Egils Levits. Es ceru, ka viņam būs balsis parlamentā viņa darbības turpināšanai,” uzskata Baiba Braže.