Lai piesaistītu trūkstošos speciālistus informācijas tehnoloģiju jomā, Baltijas valstis ar Eiropas Savienības atbalstu ir uzsākušas pilotprojektu sadarbībai ar Nigēriju, Keniju un Armēniju. Idejas autori cer, ka augsti izglītotu speciālistu pieplūdums palīdzēs Baltijas valstu kompānijām, it sevišķi jaunuzņēmumiem, straujāk augt. Savukārt talantīgie nigērieši, kenijieši un armēņi varēs pierādīt savas profesionālās spējas.

Darbaspēka trūkums, it sevišķi IT tehnoloģiju jomā, kļūst par arvien izteiktāku problēmu Baltijas valstīs. Arī citviet Eiropā sabiedrība noveco. Tādēļ Eiropas Komisija nesen nāca klajā ar priekšlikumu radīt sistēmu, kas savienotu Eiropas darba devējus ar izglītotiem potenciāliem darbiniekiem citos pasaules reģionos. Komisāri to pat salīdzināja ar iepazīšanās aplikāciju „Tinder”, kur abas ieinteresētās puses var atrast viens otru.

Kamēr šis priekšlikums vēl tiek attīstīts, Baltijas valstis ar Eiropas Savienības fondu atbalstu, jau sper konkrētus soļus. Nākamo divarpus gadu laikā Baltijas valstu IT nozares kompānijās un jaunuzņēmumos darbu varēs atrast 85 speciālisti no Nigērijas, Kenijas un Armēnijas.