Šajās divās barikāžu trīsdesmitgades nedēļām esam jums stāstījuši dažus no daudziem tūkstošiem atmiņu stāstu, ko glabā tā laika barikāžu dalībnieki. Katrs no tiem ir citādāks, un kopā tie veido plašu un daudzveidīgu atmiņu mozaīku par šo notikumu, ko uzskata par Atmodas kulmināciju.

Šodien kārta pēdējam stāstam, kura autors 20.janvārī pirms 30 gadiem piedzīvoja apšaudi Bastejkalnā un uzņēma dažus no leģendārākajiem Barikāžu kadriem.

Tolaik 48 gadus vecais kino profesionālis Zigurds Vidiņš bija laboratorijas vadītājs, un viņa rīcībā bija divas kameras – amatieru VHS un jau labāka SuperVHS.

“Tā SuperVHS kamera, ar ko es pamatā filmēju, pašlaik atrodas Barikāžu muzejā, un ar to arī tika uzfilmēts faktiski viss mans materiāls, tai skaitā tā epizode, kad es no Bastejkalna velku ārā sašauto Gvido Zvaigzni,” stāsta Zigurds Vidiņš.

Ar Vidiņa kameru uzņemtas vienas no bagātīgākajām barikāžu laika liecībām Rīgā. Neilgi pirms barikādēm viņi bija vienojušies strādāt kopā ar dokumentālistu Juri Podnieku. Jau pirmajā barikāžu dienā Vidiņš ar kameru bija Doma laukumā un intervēja cilvēkus.