Bezmaksas piena izdale skolēniem šajā mācību gadā atsevišķās skolās jau drīz beigsies. Pieaugot ražošanas izmaksām ar iepriekš atvēlēto budžetu nepietiek, lai iepirktu nepieciešamo piena apjomu skolām. Zemkopības ministrija norāda, ka atbalsta programmai “Piens un augļi skolai” kopumā papildus nepieciešami pieci miljoni eiro.

Janvārī palielinātas atbalsta likmes bezmaksas piena izdalei skolās. Atbalsts palielināts programmā “Piens un augļi skolai”, lai pielāgotos tirgus situācijai un segtu krasi augušās izmaksas piena ražotājiem. Neskatoties uz to atlikušajā mācību gadā tāpat piena izdale atsevišķās skolās jau drīz beigsies kopumā programmā ierobežoto līdzekļu dēļ, stāsta Zemkopības ministrijas Tirgus kopējās organizācijas nodaļas vadītāja Dace Freimane.

Skolas piena programmā iesaistās 10 piena pārstrādes uzņēmumi. Centrālās piensaimnieku savienības vadītājs Jānis Šolks norāda, ka zemās cenas dēļ uzņēmumi patlaban neatsakās no piena piegādēm kopumā, bet šajā pusgadā daudzām skolām pienu vairs nepiegādās.

Iepriekš bija noteikta obligāta bezmaksas piena izdale skolās trīs reizes nedēļā, bet ar noteikumu grozījumiem atlikušajā mācību gadā atļauts pienu dalīt arī retāk. Izglītības iestāžu ēdinātāju asociācijas sabiedriskās ēdināšanas tehnoloģe Ilona Dreimane saka, ka tas daudzām skolām ļaus programmu pagarināt.

Zemkopības ministrijā norāda, ka šajā mācību gadā vairs nav iespējams pieņemt lēmumu par budžeta palielināšanu programmā “Piens un augļi skolai”. Tādēļ tas tiks rosināts tikai no nākamā mācību gada.