Reaģējot uz Eiropā samilzušo bēgļu krīzi, pirms pieciem gadiem Latvijā dzima spontāna domubiedru kustība „Gribu palīdzēt bēgļiem”. Patvēruma meklētājiem arvien lielākā skaitā ierodoties arī Latvijā, tieši šīs kustības brīvprātīgie nereti bija tie, kas sākotnējā valsts iestāžu koordinācijas haosā organizēja ziedotāju palīdzību „Muceniekos” nonākušajiem, rīkoja kopīgas tējas pēcpusdienas un palīdzēja ar gluži praktiskiem jautājumiem, ar ko valsts netika galā. Šodien „Gribu palīdzēt bēgļiem” ir oficiāla biedrība, kurai darba „ugunsgrēku dzēšanā” joprojām netrūkst, lai gan patvēruma meklētāju skaits Latvijā ir krities.

Ar kādām problēmām joprojām saskaras šeit statusu ieguvušie patvēruma meklētāji un kā šajos gados mainījusies Latvijas sabiedrības attieksme, Latvijas Radio jautāja intervijā biedrības „Gribu palīdzēt bēgļiem” vadītājam un uzņēmuma „Brain Games” īpašniekam Egilam Grasmanim.

Biedrība „Gribu palīdzēt bēgļiem” pašlaik apvieno apmēram desmit aktīvu domubiedru ar vairākiem tūkstošiem atbalstītāju sociālajā tīklā „Facebook”.

„Šo piecu gadu laikā esam spējuši atrisināt diezgan daudz problēmu vai „ugunsgrēku”, ar ko sistēma – sevišķi pašā sākumā, 2015.gadā – netika galā,” saka Grasmanis.