Lielas ambīcijas un augsta kvalitāte allaž raksturojusi Cēsu mākslas festivālu. Festivāls arī šogad būs, un tā veidotāji sola – kvalitātes latiņa būs tieši tikpat augsta kā citkārt. Festivāls notiks tikai dzīvajā versijā, nekādas attālinātas tiešsaistes tas nepiedāvās.

Sākums būs 25.jūlijā kad Cēsu Laikmetīgās mākslas centrā atklās lielo festivāla izstādi, kas šogad būs veltīta skaņai, bet Gaujas kreisajā krastā uz muzikāli performatīvu piedzīvojumu aicinās koris ''Kamēr...'', kam šogad aprit 30.jubileja.

Festivāla notikumu vidū būs arī Silvijai Radzobei veltīta basketbola spēle ar Latvijas garāko aktieru piedalīšanos.

"Vislielākais prieks, ka festivāls nav kaut kāds aizstājpasākums, kas aizstāj ko īstu. Mums ir izdevies principā festivālu noorganizēt pilnībā klātienē. Viss, kas notiks, būs dzīvs, viss, kas notiks būs te un tagad,'' stāsta Juris Žagars.

Šādu pieeju Cēsu mākslas festivāla direktors Juris Žagars uzskata par īpaši modernu un pareizu šobrīd, kad visiem tik ļoti apnikusi attālinātā eksistence un mākslas baudīšana. Žagars arī neslēpj, ka, pirmkārt, jau pārsteigums ir tas, ka festivāls vispār var notikt, otrkārt, ka var notikt klātienē, un visbeidzot pārsteidzošā kārtā arī programmu izdevies noorganizēt tikpat bagātīgu kā citus gadus.

Šoreiz festivāla vadmotīvs būs skaņa, tīra, dabiska skaņa, kas dažādos kontekstos caurvīs visus festivāla notikumus.

Viss sāksies ar festivāla neatņemamās sastāvdaļas – lielās vizuālās mākslas izstādes atklāšanu, kam dots nosaukums ''Skaņa, ko redzam. Telpa, ko dzirdam''. Kuratore Daiga Rudzāte to dēvē par solidaritātes projektu ar latviešu māksliniekiem, jo būs skatāmi tikai pašmāju autoru darbi, galvenokārt radīti speciāli šai izstādei.