Ar sevišķi vērienīgu vizuālās mākslas programmu – gan saturiski, gan apjoma ziņā – šogad pārsteigs Cēsu mākslas festivāls. Programmas centrā būs slavenu diasporas latviešu mākslinieku darbi, apskatāmi jaunās, speciāli mākslai pielāgotās telpās, kas iekārtotas bijušās Neredzīgo biedrības rūpnīcas teritorijā.

Festivāla muzikālās sadaļas galvenais notikums savukārt būs „Vestsaidas stāsta” brīvdabas uzvedums Cēsu Pilsparka estrādē. Kā allaž festivāls piedāvās arī kino un teātra programmu.

Savas norises tas sāks 6.jūlijā, un šogad notiks jau 13.reizi.

Festivāla direktors Juris Žagars Cēsu festivālu pats dēvē par vienu no Latvijas festivālu dinozauriem un nemaz neslēpj, ka pašam brīnums, ka izdevies noturēties tik ilgi. Viens no iemesliem varētu būt – spēja katru gadu piedāvāt ko jaunu un oriģinālu – gan satura, gan jaunatklātu vietu ziņā.

Un tā tas būs arī šoreiz. Festivāls būs skatāma līdz šim nebijuša vēriena vizuālās mākslas programma, eksponēta jaunatklātās, ļoti plašās un mākslai piemērotās telpās. Tas bijis iespējams, pateicoties simtgades programmas atbalstam, stāsta Cēsu mākslas festivāla direktors Juris Žagars.